Przejdź do treści

Jowita Kośko-Rogozińska

Wszyscy pragniemy stać się doskonałymi mówcami, jednak dla każdego z nas oznacza to zupełnie coś innego. Co więcej, każdy może mieć rację! W moim przekonaniu, kluczowym narzędziem skutecznego mówcy jest jego wiarygodność i charyzma. Dysponując tymi dwiema cechach posiadamy już potężne fundamenty, na których możemy zbudować nić porozumienia z publicznością. Odbiorca widzi nas jako całość, identyfikuje każdą fałszywą emocję, negatywny gest lub niepotrzebne zdanie. Z tego względu spójny, niebanalny wizerunek sceniczny jest podstawą porywającego mówcy i nad nim będziemy intensywnie pracować.

Jednak to nie wszystko – omawiając mowy – pomogę Ci uwolnić ukryte pokłady empatii, która wyostrzy Twoją inteligencję emocjonalną. W ten sposób stworzymy wewnętrzny kompas, wskazujący Ci drogę w głąb duszy nawet najbardziej wymagającej publiczności.

Pomogę Ci również uwolnić potencjał humorystyczny, ponieważ „uśmiech to jedyna krzywa która wszystko prostuje”. Twoje pompatyczne, górnolotne, sformalizowane wystąpienia, zamienię na wciąż profesjonalne, jednak lekkie i z polotem. Dlatego czy jesteś prezesem, dyrektorem, managerem, kaznodzieją, politykiem, raperem znad Wisły i tak strącę Cię z piedestału, abyś nabrał więcej luzu i dystansu do siebie. Wyjdzie Ci to na dobre, o czym się przekonasz odważnie stąpając po scenie. Nie, nie będę Cię pytała kiedy kolejna mowa. To Ty decydujesz jak szybko chcesz się rozwijać.

Do Toastmasters Leaders dołączyłam w 2016 roku. Po trzech latach funkcjonowania w klubie uzyskałam certyfikaty Competent Communicator (CC) oraz Competent Leader (CL). W 2017 roku miałam przyjemność dwukrotnie pełnić obowiązki Wiceprezes ds. PR, natomiast w roku 2021 objęłam stanowisko Prezesa Zarządu klubu.