Nasi Goście

 

 


STREFA GOŚCI

STREFA GOŚCI powstała w 2021 roku i jest wyrazem szacunku oraz wdzięczności  w stosunku do znakomitych gości, którzy odwiedzili znany oraz ceniony klub TOASTMASTERS LEADERS w mieście stołecznym Warszawie i podzielili się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Jednocześnie, podkreślamy, że jesteśmy otwarci na wszystkich znanych i lubianych, którzy chcieliby wystąpić na forum klubowym.

Zapraszamy serdecznie!!!

 

TOASTMASTERS LEADERS-WHERE LEADERS ARE MADE.  

 

Nasz klub odwiedzali znakomici goście, którzy dzielili się z nami swoim doświadczeniem w zakresie przemawiania publicznego.

Radosław Sikorski

Radosław Sikorski250-min

Eurodeputowany Pan Radosław Sikorski odwiedził klub Toastmasters Leaders dnia 27.01.2021 roku rozpoczynając cykl z serii "W jaskini lwa" dotyczący zagadnienia strategii wystąpień publicznych we wrogim środowisku. Były minister spraw zagranicznych to osoba znakomicie przygotowana do tego tematu, toteż jego wskazówki są bardzo cenne i warte zapamiętania.

Warto zapamiętać

 • krótkie i zwarte sformułowania wzmacniają autorytet mówcy
 • dobrym ćwiczeniem do bronienia swoich racji jest próba obrony tezy, z którą się nie zgadzamy
 • warto zacząć przemowę od stwierdzenia, z którą zgodzi się strona przeciwna - w ten sposób trudniej jej będzie negować kolejne argumenty
 • nie wolno mieć słowotoku - dobrze użyta pauza potrafi skupić uwagę słuchaczy i zwiększyć wagę słów
 • debatując ze stroną bardzo nieprzychylną zwycięstwo może okazać się niemożliwością, a remis wielkim zwyczęstwem
 • humor i zabawne anegdoty mogą złagodzić napiętą atmosferę i sprawić, że publika zapała do mówcy większą sympatią
TM Radosław Sikorski _W Jaskini Lwa-1000

Eurodeputowany Radosław Sikorski w klubie Toastmasters Leaders w 2021 roku.


Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński-min

Podsekretarz Stanu w MSZ Pan Paweł Jabłoński odwiedził klub Toastmasters Leaders dnia 03.02.2021 roku występując w cyklu z serii "W jaskini lwa" dotyczącego zagadnienia wystąpień publicznych we wrogim środowisku. Pan Podsekretarz Stanu Paweł Jabłoński był znakomicie przygotowany do takich zagadnień z racji pełnionej funkcji państwowej, toteż wszystkie jego wskazówki były bardzo cenne dla środowiska związanego z organizacją Toastmasters International.

Warto zapamiętać

 • Chociaż to truizm ale dobre merytoryczne przygotowanie jest niezbędne. Pozwala nam zachować się pewniej i swobodniej.
 • Trzeba przewidzieć możliwe ataki studiując wypowiedzi i publikacje potencjalnych wrogów. Dzięki temu możemy dostrzec ich sposób myślenia oraz ewentualne uprzedzenia.
 • Występ publiczny jest podobny do występu muzycznego, który również przekazuje przesłanie. Trzeba "dobrze znać swoją piosenkę zanim zaczynamy śpiewać".
 • Potrzeba opanowania emocji też wydaje się oczywista ale trzeba być świadomym faktu, że nie mamy codziennie tej samej siły spokoju. Przed potencjalnie wrogim dyskursem, trzeba się wyciszyć.
 • Zasadniczym celem mówcy powinno być doprowadzenie do sytuacji, w której możemy przekazać nasze stanowisko w sposób jasny i zrozumiały dla odbiorcy a jednocześnie taki, który spowoduje, że nie będzie czuł wobec nas antagonizmu.
 • Najlepiej uniknąć, jeśli jest możliwe, nieczystych zagrań i przekonać oponenta merytorycznymi argumentami.
 • Lepiej nie mówić za szybko.
 • Powtarzanie jednego mocnego argumentu jest słabą strategią. Trzeba mieć w zanadrzu różne argumenty.
 • Nie zaleca się być zawsze poważnym i bez emocji. W niektórych sytuacjach, które wywołują emocje zarówno radosne jako i smutne - zachowanie neutralnego nastróju mogłoby stworzyć wrażenie że człowiek jest bez empati albo oderwany od rzeczywistości.
 • Trzeba wiedzieć przed wrogim publicznym sporem "kogo chcemy przekonać, do kogo trafić?" Lepiej mówić do odbiorców którzy nas słuchają i nie koniecznie przekonać oponenta, bo raczej on nie będzie mógł przyznać nam racji, kiedy nawet ją mamy.
 • Na ataki personalne lepiej nie odpowiadać tym samym. Wskazane jest jednoznaczne zaprotestowanie, podkreślając, że zamiast być przygotowanym merytorycznie przeciwnik przenosi sprawę na kwestię personalne. To jest sygnałem, że rozmówca nie jest odpowiednio przygotowany i tym samym niewiarygodny.
TM Pan Minister Paweł Jabłońsk TML 03.03.2021r.-1000

Podsekretarz Stanu w MSZ Paweł Jabłoński z wizytą w klubie Toastmasters Leaders w 2021 roku.