Przejdź do treści

Zasady panujące na spotkaniu

Na naszych spotkaniach obowiązuje kilka zasad, o których warto pamiętać:

1. NETWORKING

Pierwsze 15 minut naszego spotkania poświęcamy na networking między klubowiczami i gośćmi, który obecnie jest jedną z najważniejszych umiejętności. Dzięki temu mamy okazję nawiązywać ciekawe i wartościowe relacje.

2. PUNKTUALNOŚĆ

Nasze spotkania rozpoczynają się o 18:30. Przychodzimy na nie punktualnie, aby spokojnie zająć miejsce i od początku efektywnie uczestniczyć w spotkaniu. Bardzo ważne jest, aby nie przeszkadzać mówcom, którzy są na scenie, gdyż może ich to wybić z rytmu lub bardziej zestresować.

3. WYCISZENIE TELEFONU

Przed rozpoczęciem spotkania każdy powinien wyciszyć swój telefon. Jest to szczególnie ważne dla naszych mówców, którzy doświadczają stresu i potrzebują odpowiednich warunków, żeby się skoncentrować na scenie. Każdy niepotrzebny dźwięk lub wibracja mogą ich zdenerwować lub wytrącić z równowagi. Tym samym okazujemy szacunek dla drugiego człowieka.

4. KLASKANIE

Klaszczemy za każdym razem kiedy na scenę wchodzi kolejna osoba oraz w momencie jej zejścia ze sceny. Jest to gest, który ma dodać mówcy otuchy przed wystąpieniem, wspomagać motywację oraz podziękować po jego przemowie. Dzięki temu możemy się oswoić i poczuć atmosferę większych wydarzeń z udziałem widowni i owacjami.

5. UŚCISK DŁONI

Każda osoba, która wchodzi na scenę jest witana przez wcześniejszego mówcę uściskiem dłoni. Jest to sposób na okazanie szacunku, formalne przekazanie głosu kolejnej osobie oraz dodanie otuchy.

6. UZUPEŁNIENIE KARTY EWALUACJI

Aby cały czas się uczyć potrzebujemy dawać sobie nawzajem informacje zwrotną. Każdy uczestnik spotkania otrzymuje karty ewaluacji, które wypełnia w trakcie poszczególnych mów przygotowanych. Wypełnione karty ewaluacji przekazujemy bezpośrednio do mówców w trakcie przerwy. Na postawie tych pisemnych informacji zwrotnych jesteśmy w stanie cały czas się doskonalić jako mówcy.