Przejdź do treści

Mariusz Michalczuk

Z Toastmasters związany jestem (choć z drobną przerwą) od 2014 roku. W moim klubowym CV pojawiają się kluby Toastmasters Białystok (gdzie pełniłem m.in. funkcję Prezesa), Toastmasters Olsztyn oraz anglojęzyczny Toastmasters Kraków Public Speaking Club (w którym pełniłem funkcję Vice President Membership). Obecnie w warszawskim Toastmasters Leaders na nowo odkrywam adrenalinę i przyjemność z przemówień w języku polskim.

Zawodowo związany jestem z branżą prawniczą, obecnie zajmuję się również ochroną danych osobowych i z ciekawością przyglądam się obszarowi cyberbezpieczeństwa.

Pasjonują mnie turystyka piesza (zwłaszcza ta górska), biegi (te długodystansowe) i śpiew (byłem nawet członkiem pierwszego w Polsce chóru radców prawnych).

Interesuje się mową ciała i komunikacją niewerbalną, których elementy staram się przedstawiać m.in. na spotkaniach Toastmasters.

Uważam, że nie istnieją idealni mówcy, a z pewnością nie istnieją tacy, którzy są postrzegani jako idealni przez wszystkich. Istnieje natomiast idealne połączenie naturalnych predyspozycji, nabytych doświadczeń i intuicji – warto je rozwijać ze świadomością wiecznego ucznia.

Są też różne priorytety. Jeśli Twoją motywacją jest swobodne wyrażanie tego, co myślisz i czujesz, a także rozumienie i nawiązywanie więzi z odbiorcą – prawdopodobnie dzielimy wspólną filozofię.

Wierzę w naturalność i nieszablonowość. Dbam o szczegóły i opowiem Ci o nich. Jeśli uznasz, że mogę Cię wesprzeć na Twojej ścieżce – zrobię wiele, by Ci pomóc. Musisz jednak wiedzieć, że moje zaangażowanie będzie wprost proporcjonalne do Twojego 🙂